Το στέκι των φίλων του Βασίλη Παπακωνσταντίνου

... since 1999
Τώρα είναι Πέμ Σεπ 21, 2017 11:14 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 47 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη 1 2 3 4 Επόμενη
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Super Μέλος
Super Μέλος
Άβαταρ μέλους

Συγνώμη ρε παιδιά,έπαιξε τα ίδια τραγούδια με μερικές εξαιρέσεις,πάλι απροβάριστος,πάλι χάνει τα λόγια και λέτε ότι ήταν ωραια?Για μένα αυτό ειναι κοροιδία.Ο φίλος πιο πάνω έγραψε οτι τα λέει τα τελευταία 10 χρόνια.Οχι φιλε μου,τα λέει τα τελευταία 25χρόνια.Συζητάμε τα ιδια καθε χρονο χειμωνα καλοκαίρι.Δε δέχομαι τη δηθεν δικαιολογία:''ελα μωρε ειναι 67χρονων κτλ κτλ.''.Η μιση playlist είναι ιδια απο τη δεκαετια του 80.''Τα έλεγε ο Νικολας ο Ασιμος,τα έλεγε ο Μανος ο Λοιζος,αντε παλι η χουντα το 74''και κάθε χρονο αυτη η δουλεια.Εγω πάντως για αλλη μια χρονια δε προκειται να παω.Αντε γιατι πολύ δουλεμα εχει πέσει

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 11:15 am 
Χωρίς σύνδεση
Μπάστακας
Μπάστακας
Άβαταρ μέλους

Αν αναλογιστούμε οτι μέχρι τέλη Ιουνίου ήταν περιοδεία, μετά ήρθε Κύπρο για αφιέρωμα στο Λοΐζο, τότε λογικό είναι να μην έχει κάνει αρκετές πρόβες. Όσο αφορά τα λόγια που ξεχνάει αυτό νομίζω συνέβαινε ανέκαθεν

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 11:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Ολη η συναυλία:

Επίσης, στο Βύρωνα όλες οι συναυλίες κλείνουν πλέον στις 12 υποχρεωτικά.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 1:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Κατεστραμένο Μέλος
Κατεστραμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

koursaros-pre έγραψε:
Συγνώμη ρε παιδιά,έπαιξε τα ίδια τραγούδια με μερικές εξαιρέσεις,πάλι απροβάριστος,πάλι χάνει τα λόγια και λέτε ότι ήταν ωραια?Για μένα αυτό ειναι κοροιδία.Ο φίλος πιο πάνω έγραψε οτι τα λέει τα τελευταία 10 χρόνια.Οχι φιλε μου,τα λέει τα τελευταία 25χρόνια.Συζητάμε τα ιδια καθε χρονο χειμωνα καλοκαίρι.Δε δέχομαι τη δηθεν δικαιολογία:''ελα μωρε ειναι 67χρονων κτλ κτλ.''.Η μιση playlist είναι ιδια απο τη δεκαετια του 80.''Τα έλεγε ο Νικολας ο Ασιμος,τα έλεγε ο Μανος ο Λοιζος,αντε παλι η χουντα το 74''και κάθε χρονο αυτη η δουλεια.Εγω πάντως για αλλη μια χρονια δε προκειται να παω.Αντε γιατι πολύ δουλεμα εχει πέσει

Κοίτα καλύτερα την Playlist! Μάλλον κάποιο μπέρδεμα έγινε!

Χθες στο Βασιλικό Χαλκίδας έπαιξε ακόμα το "Έχω Ανάγκη" και το "Έλα"!
Επίσης είπε το "Πόσο μου λείπεις" με την Τάνια Κικίδη!

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Super Μέλος
Super Μέλος
Άβαταρ μέλους

Ξέρω τι λέτε όσοι γκρινιάζετε(ουμε) αλλά μόλις είδα το βίντεο το μόνο που σκέφτηκα ήταν το πόσο πολύ θα θελα να μαι εκεί! Ο μπαγάσας ακόμα και όταν τα κάνει όλα λάθος, είναι και πάλι Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Από το να μην έχω καθόλου Βασίλη στην ζωή μου (λαιβ και στουντιο) προτιμώ και θέλω αυτό. Δυστυχώς η εποχή που δεν θα εχουμε τον ΤιτανοΜεγιστοΤεράστιο είναι πιο κοντά από όσο μπορεί να φανταζόμαστε...

Οπότε σκασμός όλοι μας :-)

Υ.Γ. Σε σχέση με τους περισσότερους συνομήλικους του, είναι way above average!
Υ.Γ. Η Μάιρη μπρόζη δεν μεγαλώνει ποτέ? τι διάολο, κάθε χρόνο και πιο όμορφη είναι :-p

things we believe we will never betray

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 16, 2017 10:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Σταθερό Μέλος
Σταθερό Μέλος
Άβαταρ μέλους

-enemy_of_god- έγραψε:
Ξέρω τι λέτε όσοι γκρινιάζετε(ουμε) αλλά μόλις είδα το βίντεο το μόνο που σκέφτηκα ήταν το πόσο πολύ θα θελα να μαι εκεί! Ο μπαγάσας ακόμα και όταν τα κάνει όλα λάθος, είναι και πάλι Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Από το να μην έχω καθόλου Βασίλη στην ζωή μου (λαιβ και στουντιο) προτιμώ και θέλω αυτό. Δυστυχώς η εποχή που δεν θα εχουμε τον ΤιτανοΜεγιστοΤεράστιο είναι πιο κοντά από όσο μπορεί να φανταζόμαστε...

Οπότε σκασμός όλοι μας :-)

Υ.Γ. Σε σχέση με τους περισσότερους συνομήλικους του, είναι way above average!
Υ.Γ. Η Μάιρη μπρόζη δεν μεγαλώνει ποτέ? τι διάολο, κάθε χρόνο και πιο όμορφη είναι :-p

Φίλε μου, το ότι είναι μακράν ο καλύτερος για μένα δεν υπάρχει αμφιβολία. Η σχετική πίκρα να την πω; παράπονο να το ονομάσω;, υπάρχει απλά επειδή ξέρουμε πολύ καλά, ότι θα μπορούσε και καλύτερα. Δεν θα φτάσω σε σημείο να πω τα πράγματα ακριβώς έτσι όπως ο koursaros-pre, δεν τον κατακρίνω, αλλοίμονο, μα οκ, δεν έχει και εντελώς άδικο με αυτά που γράφει. Οκ, δεν το βλέπω ακόμα σαν κοροϊδία, μα ρε γμτ, μπορεί όντως καλύτερα και αυτό στεναχωρεί κάπως... έστω λίγο.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 9:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Θαμώνας
Θαμώνας
Άβαταρ μέλους

-Η playslist έχει αλλαγές, και δεν γίνεται πιστεύω να λείψουν κάποια από τα κλασσικά κομμάτια(για μένα όλα κλασσικά είναι βέβαια!),
-το ότι είναι απροβάριστη μία μπάντα που παίζει 30 χρόνια μαζί δεν είναι δικαιολογία,ούτε ότι είχε άλλες υποχρεώσεις...
-Με το "έλα" και το "έχω ανάγκη" άντε να κράταγε 10 λεπτά ακόμα.

Και φτανω κι εγώ στο συμπέρασμα πως από αυτόν τον καλλιτέχνη έχουμε απαιτήσεις για το καλύτερο αποτελεσμα, γιατί είναι ο καλύτερος και με τέτοια εικόνα δεν το αποδεικνύει!Ο ρυθμός( τα τραγούδια του), τα καπνογόνα και ο κόσμος κάνουν τις συναυλίες να είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 10:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Κατεστραμένο Μέλος
Κατεστραμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Επειδή γίνεται λόγος για την διάρκεια της συναυλίας, μήπως θα πρέπει να σκεφτούμε όλοι μας, ότι ο Βασίλης τα τελευταία χρόνια που έπαιζε 3 ώρες ήταν μαζί με κάποιον ακόμα καλλιτέχνη και μπορούσε να πάρει λίγες ανάσες παραπάνω?

Μήπως τότε λέγαμε "ας έπαιζε μόνος του και ας ήταν και λίγο λιγότερο?".
Παίζει 2,5 ώρες μόνος του με ένα πολύ μικρό διάλειμμα 3 τραγουδιών!

Επίσης κάθε χρόνο γινόταν συζήτηση ότι παίζει τα ίδια και τα ίδια, ότι δεν παίζει από τους καινούργιους του δίσκους τραγούδια και άλλα τέτοια πολλά!
Φέτος έκανε αλλαγές σε όλα αυτά μετά από αρκετό καιρό!

Μήπως να ξανασκεφτούμε λίγο καλύτερα, όλα όσα ζήσαμε στο Βύρωνα?

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 1:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Σταθερό Μέλος
Σταθερό Μέλος
Άβαταρ μέλους

KOYRSAROS έγραψε:
Επειδή γίνεται λόγος για την διάρκεια της συναυλίας, μήπως θα πρέπει να σκεφτούμε όλοι μας, ότι ο Βασίλης τα τελευταία χρόνια που έπαιζε 3 ώρες ήταν μαζί με κάποιον ακόμα καλλιτέχνη και μπορούσε να πάρει λίγες ανάσες παραπάνω?

Συμφωνώ σε αυτό.

KOYRSAROS έγραψε:
Επίσης κάθε χρόνο γινόταν συζήτηση ότι παίζει τα ίδια και τα ίδια, ότι δεν παίζει από τους καινούργιους του δίσκους τραγούδια και άλλα τέτοια πολλά!

Κοίτα, εγώ δεν ήμουν στον Βύρωνα. Γερμανία ζω και έτσι λίγο δύσκολα... Είδα χθες την συναυλία στο youtube και μου άρεσε πολύ. Μπράβο στον Βασίλη. Και τα καινούργια τραγούδια ωραία τα είπε.
Όταν αναφέρθηκα στα ίδια και τα ίδια, το εννοούσα γενικά, δηλαδή αυτό που ζήσαμε τις τελευταίες δύο δεκαετίες. Περισσότερες πρόβες τα καινούργια τραγούδια και ας πει λιγότερα από τα παλιά. Αν καταφέρει να βγάλει πρόγραμμα όπου τα μισά τραγούδια να είναι από τους τελευταίους δίσκους και τα άλλα μισά να είναι τα "κλασσικά" (όπως ονομάστηκαν σωστά ή λάθος), τότε πιστεύω δεν θα μιλούσε κανείς μας.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 2:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Super Μέλος
Super Μέλος
Άβαταρ μέλους

Novize έγραψε:
Φίλε μου, το ότι είναι μακράν ο καλύτερος για μένα δεν υπάρχει αμφιβολία. Η σχετική πίκρα να την πω; παράπονο να το ονομάσω;, υπάρχει απλά επειδή ξέρουμε πολύ καλά, ότι θα μπορούσε και καλύτερα. Δεν θα φτάσω σε σημείο να πω τα πράγματα ακριβώς έτσι όπως ο koursaros-pre, δεν τον κατακρίνω, αλλοίμονο, μα οκ, δεν έχει και εντελώς άδικο με αυτά που γράφει. Οκ, δεν το βλέπω ακόμα σαν κοροϊδία, μα ρε γμτ, μπορεί όντως καλύτερα και αυτό στεναχωρεί κάπως... έστω λίγο.

Ακριβώς οπως τα λες ειναι φιλε μου.Ισως ειμαι λιγο σκληρος στη κριτικη μου επειδη βλεπω και εγω οτι μπορει καλυτερα.Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ειναι κορυφή και οτι μπροστα του οι αλλοι,νεοι και παλιοι δε πιανουν μια.Οσο για τη playlist ειναι κριμα να θαβει πολλά ωραια τραγουδια παλια ή καινουργια και να ακουμε τα ιδια και τα ιδια.Οπως και να το κανουμε θελει μια ανανεωση.Τελος παντων,δε θα κανουμε ολοκληρη αναλυση,τα εχουμε πει λιγο πολύ κατα καιρούς.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 6:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Μπάστακας
Μπάστακας
Άβαταρ μέλους

Αν βγάλουμε από τη συναυλία τα 3 που έκανε διάλειμμα και το τελευταίο τραγούδι (το είπε στην έναρξη) συνολικά είπε 31 τραγούδια τα οποία δεν είναι και λίγα! Από αυτά τα 11 είναι τραγούδια τα οποία παραδοσιακά δε λέει (4 καινούρια). 11/31 δεν είναι και άσχημα.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 9:38 pm 
Χωρίς σύνδεση
Mέλος
Mέλος
Άβαταρ μέλους

KOYRSAROS έγραψε:

Δηλαδή εσένα σε ικανοποιεί το γεγονός ότι βλέπεις έναν τραγουδιστή να χάνει τα λόγια του σε απανωτά τραγούδια; Δε λέω το Βασίλη. Λέω τον οποιονδήποτε τραγουδιστή. Και συγχωρέστε με που το λέω αλλά στο όνομα κανενός Βασίλη δε θα θυσιάσω το μεροκάματο το οποίο έδωσα για να αγοράσω το εισιτήριο. Η διάρκεια δε με αφορά. Αλλά το γεγονός ότι χάνει τα λογια του θα με ενοχλεί όσο συμβαίνει. Και να σου υπενθυμίσω ότι πρώτη φορά παίζει τόσο λίγο έστω και μόνος του.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Ιούλ 17, 2017 9:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Κατεστραμένο Μέλος
Κατεστραμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

gio έγραψε:
Δηλαδή εσένα σε ικανοποιεί το γεγονός ότι βλέπεις έναν τραγουδιστή να χάνει τα λόγια του σε απανωτά τραγούδια; Δε λέω το Βασίλη. Λέω τον οποιονδήποτε τραγουδιστή. Και συγχωρέστε με που το λέω αλλά στο όνομα κανενός Βασίλη δε θα θυσιάσω το μεροκάματο το οποίο έδωσα για να αγοράσω το εισιτήριο. Η διάρκεια δε με αφορά. Αλλά το γεγονός ότι χάνει τα λογια του θα με ενοχλεί όσο συμβαίνει. Και να σου υπενθυμίσω ότι πρώτη φορά παίζει τόσο λίγο έστω και μόνος του.

Δεν με ικανοποιεί σε καμία περίπτωση και δεν ανέφερα ποτέ κάτι τέτοιο!
Πρώτη φορά διαρκεί στο σύνολό της μια συναυλία τόσο λίγο, μάλλον θέλεις να πεις!
Μας "καλοέμαθε" σε ότι αφορά τη διάρκεια, μιας και είναι ο μόνος που κάνει τόσο μεγάλες συναυλίες (σε διάρκεια)!
Ανέφερα τι γράφαμε όλοι τα τελευταια χρόνια και τι γράφουμε τώρα :wink:

*Υ.Γ.: στο Θέατρο Βράχων στις 12 πρέπει να κλείσει ο ήχος, ότι συναυλία και να έχει.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 18, 2017 9:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Θαμώνας
Θαμώνας
Άβαταρ μέλους

Πράγματι μας καλόμαθε με τις μεγάλες σε διάρκεια συναυλίες, καθώς εκτός από τον Μάλαμα ( ο οποίος ανάλογα με την όρεξή του και τον χώρο μπορεί να παίζει μέχρι το πρωί, στο Βασιλικό Χαλκίδας για παράδειγμα τελείωσε στις 01:45) οι συναυλίες κρατούσαν πάντα 3+ ώρες!
Δεν λέει λίγα τραγούδια,αλλά δεν τα λέει και ολόκληρα!
Όσον αφορά το θέατρο βράχων υπήρχε τα τελευταία χρόνια μια γκρίνια από έναν συγκεκριμένο γείτονα ( τυχαίνει να είναι εισαγγελέας...) και οι συναυλίες τελείωναν στις 00:30 ( όπως έγινε και φέτος με τις συναυλίες των Πασχαλίδη και Χαρούλη). Τώρα αν άλλαξε κάτι και θα τελειώνουν στις 12 από δω και μπρος θα δείξει.Αλλά ακόμα και έτσι να είναι ας ξεκινούν νωρίτερα οι συναυλίες!
Και άφησα για το τέλος την μπάντα, απροβάριστη και χωρίς να προσφέρει καμία ηχητική αλλαγή τα τελευταία χρόνια (ας βάλει ο καθένας όσα θέλει).Με εξαίρεση το 9:05 δεν έχουμε δει τίποτα καινούριο από το 2005 και το Ηρώδειο...

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 18, 2017 11:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Super Μέλος
Super Μέλος
Άβαταρ μέλους

Η μπαντα δεν ειναι απροβαριστη ρε παιδιά. Κάθε φορά που ο βασίλης ξεχνιέται, η μπάντα ειναι αυτή που τον ξελασπώνει. Μουσικάρες είναι όλοι τους. Απλώς λείπει ο Κροκίδης να τους βάλει στην θέση τους, με αποτέλεσμα να ναι λίγο αποπροσανατολισμένοι :-p

Επίσης για την διάρκεια, εννοείται πως οι δύο ώρες είναι παραπάνω από κομπλέ. Καλύτερα μόνος του και λίγο, παρά με θηβαίους :evil: και τρεις ώρες. 67 χρονώ είναι, πόσο να αντέξει στην σκηνή?

Τέλος, το οτι ξεχνάει λόγια ή πότε πρέπει να μπει, δεν έχει να κάνει με το οτι ειναι απροβάριστος αλλά με την ηλικία και το πολύ αλκοόλ και τσιγάρο...

we don't give a fuck anyway

don't try to steal imagination from us

things we believe we will never betray

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 47 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη 1 2 3 4 Επόμενη

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: