Το στέκι των φίλων του Βασίλη Παπακωνσταντίνου

... since 1999
Τώρα είναι Παρ Μαρ 22, 2019 2:49 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 27 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη 1 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 29, 2008 12:52 am 
Χωρίς σύνδεση
Αξεκόλλητο Μέλος
Αξεκόλλητο Μέλος
Άβαταρ μέλους

τελικα τι παιζουμε τη μαχη των δυο φυλλων????? :roll:

ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΘΑ ΦΩΤΙΣΕΙ.......ΚΙ Η ΣΙΩΠΗ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ...........

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 29, 2008 7:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Μόνιμο Μέλος
Μόνιμο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Προφανώς tasoula mou αυτό ακριβώς "παίζουμε"... :wink:

Ως εκ τούτου:

"Υπάρχει πάντα μια σπουδαία γυναίκα πίσω από κάθε ηλίθιο" (John Lennon)

vs

"Ενας άντρας στο σπίτι αξίζει όσο δύο στο δρόμο" (Μay West)

Ακολούθησέ το...!

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 29, 2008 10:50 am 
Χωρίς σύνδεση
Αξεκόλλητο Μέλος
Αξεκόλλητο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Γράμμα αποχώρησης: Η απάντηση

Αγαπημένη μου,

Έφυγα, αλλά σου υπενθυμίζω κάποια πράγματα γιατί σίγουρα θα επιστρέψεις στο σπίτι....

Το «σπίτι» αυτό είναι δικό σου. Εγώ απλά ξανακοιμήθηκα εδώ γιατί βαριόμουν να πάω σπίτι μου ή δίπλα στη μάνα μου… btw: το σπίτι της είναι μια χαρά. Η φωτιά για να εξαπλωθεί πρέπει να βρει κάτι να κάψει. Ένα στρώμα, τρεις καρέκλες και ένα άθλιο πόστερ σʼ έναν τοίχο, δεν αποτελούν δα και την τέλεια «τροφή» για μια φωτιά…
Η δικαιολογία «είχα πιει», κατάντησε γελοία. Έχω την εντύπωση ότι αν πουλήσεις τα άδεια μπουκάλια που έχεις εδώ μέσα, μπορεί στο τέλος και νʼ αγοράσεις το σπίτι ώστε να μην πληρώνεις και ενοίκιο… Όσο για τον Ρόμπιν, η αλήθεια είναι ότι είχα μια ανησυχία που τον άφησα σήμερα μαζί σου. Αλλά χαίρομαι που τον βρήκα μόνο με φελιζόλ. Θα μπορούσα να τον έβρισκα και με κατάθλιψη…
Τα «ρούχα» που άφησες δεν σκόπευα ποτέ να τα φορέσω. Δεν αναρωτήθηκες γιατί, ενώ τα άφησα εδώ πριν δύο μήνες, δεν τα φόρεσα ποτέ; Ίσως να σε διαφωτίσουν οι κατσαρίδες στην ντουλάπα που τώρα πια θεωρούνται «κατοικίδια»…
Τα βιβλία μου τα έχω σπίτι μου. Εδώ είχα μόνο ότι ανεκδιήγητο μελό μʼ έβαλες να αγοράσω ως «suuuuper μυθιστόρημααα». Το ίδιο ισχύει για τα CD κι απορώ που τα χαρακτηρίζεις «άθλια» αφού είναι δικές σου επιλογές. Τα βινύλια ήταν παρωχημένα, καλά έκανες. Κρίμα το πικάπ βέβαια… ήταν ότι πιο κλασσάτο και ακριβό είχε αυτό το «σπίτι»… Αλλά με εκπλήσσει το γεγονός ότι κάποια που χρησιμοποιεί το πάτωμα για σκουπιδοτενεκέ, γνωρίζει τι θα πει «ανακύκλωση»…
Το γεγονός ότι περάσαμε 5-6 νύχτες μαζί σε διάστημα 2 μηνών, δεν σημαίνει ότι είχαμε ή έχουμε σχέση…
Ποτέ δεν θυμάμαι να τσακώθηκα μαζί σου. Οι υστερίες που σʼ έπιαναν (μάλλον απʼ το ποτό), αυτόματα σταμάταγαν όταν έκλεινα την πόρτα πίσω μου κι έφευγα. Μπορεί να είμαι όντως μεγάλος μαλάκας, αλλά τουλάχιστον δεν είμαι μηδενικό που προσπαθεί να γίνει νούμερο.
Το σεξ τους τελευταίους μήνες ήταν απολύτως ικανοποιητικό και όντως βοήθησαν οι φίλοι μου... Μην ξεχνάς, από φίλο μου σε γνώρισα (οι οποίοι γνωρίζουν και όλες σου τις φίλες)… Το ότι ο κόσμος είναι γεμάτος από «ηλίθιες τσούλες», το γνωρίζω και γιʼ άλλη μια φορά το απέδειξες και συ και οι φίλες σου.
Ήμουν, είμαι και θα είμαι ο εαυτός μου και κοίτα να βρεις και συ έναν γιατί ζεις «δανεικά»...
ΥΓ.1 Κατά έναν περίεργο τρόπο, τα νύχια μου ταʼ τρωγα μόνο όταν ήσουν εσύ δίπλα μου. Μάλλον ήταν κάποια αντίδραση, μην ξέροντας τι να κάνω βλέποντας «αυτό» που αντίκριζαν τα μάτια μου. Θα μπορούσα να τραβάω και τα μαλλιά μου…
ΥΓ.2 Μην μου ανησυχείς, δεν αγγίζω τίποτα εδώ μέσα την τελευταία εβδομάδα. Έβαλα την κυρά-Τασία απʼ τον 1ο να το καθαρίσει δυο φορές, όχι για να μην πάθεις τίποτα εσύ, αλλά γιατί απʼ τη μπίχλα πουʼ χες συνηθίσει να ζεις μπορεί να πάθαινα τίποτα εγώ. Όταν όμως είδα την σερβιέτα αντί για σφουγγάρι στην κουζίνα σου και τις ακαθαρσίες της γάτας σου στο τραπέζι της κουζίνας, εγκατέλειψα την προσπάθεια.…
Α! btw, δεν έπρεπε να την αφήσεις στο «σαλόνι» (εννοώ το χώρο με τα δυο καφάσια και το χαρτόκουτο που έτσι αποκαλείς), ο Ρόμπιν την κυνήγησε. Το κακόμοιρο γατί έπεσε απʼ το φωταγωγό…
ΥΓ.3 «Κάτι το ρομαντικό», θα κάνω για την γυναίκα που θα ερωτευτώ. «Κάτι κουτό και ανώφελο», είναι δικός σου τρόπος ζωής, όχι δικός μου.
ΥΓ.4 Όσο για τα λεφτά … δεν πειράζει. Το ότι σου πλήρωσα δυο νοίκια, μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί. Έτσι κι αλλιώς έχω τον τρόπο μου. Αλίμονο στους άφραγκους (συ είπας)…
ΥΓ.5 Δεν ξέρω αν οι Αλβανοί με ψάχνουν ή γελάνε ακόμα... Θαʼ πρεπε να χρησιμοποιήσεις Έλληνες, είναι πιο αξιόπιστοι… Χμ, θα μου πεις χρειάζεται μυαλό για να το σκεφτείς αυτό. Οκ, δικαιολογείσαι.
ΥΓ.6 Η κυρία Μπέλα σε ψάχνει για το εν λόγω ενοίκιο…
ΥΓ.7 Συγχαρητήρια σʼ αυτόν που έγραψε το γράμμα που μου άφησες. Καλή σύνταξη και ορθογραφία. Σωστή η επιλογή σου, καθότι αν το έγραφες μόνη, το πιθανότερο είναι να μην μπορούσα να το διαβάσω ή να πάθαινα και τύφλωση…

Επίσης θεωρώ υποχρέωση μου να απαντήσω σε κάποιες απορίες που είχες και (εύλογα) αδυνατούσα να απαντήσω :

1) Η λέξη «σπέκουλα», που πήρε το μάτι σου στην εφημερίδα που διάβαζα, δεν έχει καμία σχέση με την «σπάτουλα».
2) Ο Ροζ Πάνθηρας δε ζει σε καμία ήπειρο, είναι cartoon, δεν είναι αληθινό ζώο (καταλαβαίνω ότι είναι σοκ για σένα, αλλά κάνε κουράγιο και ξεπέρασε το).
3) Ο Shakespeare δεν έχει καμία σχέση με την Jackie Collins και το σχόλιο «έλα μωρέ και οι δυο ρομάντζα γράφουν», δεν ισχύει. Το ότι διάβασες πέντε αράδες για το «Romeo and Juliet» στο Cosmopolitan, δε σε καθιστά αυτόματα μελετητή του έργου του.
4) Η απάντηση μου «Πού θες να ξέρω» στην ερώτηση σου «η φίλη μου η Μαρία έχει καλύτερο στήθος από μένα;» , ομολογώ ήταν ψέμα. Όντως η φίλη σου η Μαρία έχει μεγαλύτερο, ομορφότερο και κυρίως πιο γυμνασμένο στήθος από εσένα. Επίσης η φίλη σου η Φανή, έχει πιο θελκτικούς και σφιχτούς γλουτούς… Μπορείς να τα αποκτήσεις κι εσύ αυτά, αν αποφασίσεις να γυμναστείς ή έστω να περπατήσεις λίγο. Βασική προϋπόθεση: να κόψεις το ποτό…

Φιλική συμβουλή: Επειδή είναι σίγουρο ότι θα ξαναγυρίσεις (βλέπεις είσαι μεγάλη πια να κοιμάσαι στα παγκάκια) μαζί με τα «πράγματα» σου (προφανώς εννοείς τη μία τσάντα ρούχα που έχεις), σου συνιστώ να κόψεις το ποτό και να βρεις μια δουλειά (εννοώ αξιοπρεπή, όχι το θλιβερό νοσοκομείο που «δουλεύεις» ως πειραματόζωο χημικών). Εύχομαι και ελπίζω στο θαύμα να βρεις και κάποιον στο δικό σου IQ (φρυγανιάς), να ταιριάξετε μαζί και να κάνετε πολλά χαριτωμένα κουταβάκια. Ναʼ σαι καλά και συ κι η γάτα σου (από την πτώση κουτσαίνει λίγο αλλά κατά τʼ άλλα είναι μια χαρά, την τάισα κιόλας…).

ΜΗ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟ,ΧΑΣΕ ΤΟ ΒΟΡΡΑ ΤΟ ΝΟΤΟ,

ΑΝ ΤΗ ΓΥΜΝΙΑ ΣΟΥ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙΣ

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 29, 2008 9:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

32 Λόγοι να είσαι άντρας

1ος λόγος: Ο πισινός σου ποτέ δεν είναι κριτήριο στις συνεντεύξεις για
δουλειά.

2ος: Για να πας πενθήμερες διακοπές χρειάζεσαι μόνο μια μικρή βαλίτσα.

3ος: Μπορείς να φας μπανάνα δημοσίως.

4ος: Κανένας δεν σε κοιτάζει στο στήθος όταν του μιλάς.

5ος: Ανοίγεις μόνος σου το βάζο μαρμελάδας.

6ος: Κανένας δεν σχολιάζει αν έχασες ή πήρες βάρος.

7ος: Και με κοιλιά ακόμα ελκύεις το αντίθετο φύλο.

8ος: Ολοι οι οργασμοί σου είναι πραγματικοί.

9ος: Μπορείς να αφήσεις το κρεβάτι άστρωτο.

10ος: Δεν χρειάζεται να σκουπίζεις το κάθισμα της τουαλέτας.

11ος: Μπορείς να κάνεις ντους και να ντυθείς και να είσαι έτοιμος σε 10
λεπτά.

12ος: Οταν είσαι στο κρεβάτι δεν έχεις ποτέ δίπλα σου έναν τριχωτό πισινό.

13ος: Μπορείς να είσαι 35 χρονώ και να μην έχεις παντρευτεί ακόμα.

14ος: Μπορείς να είσαι συνεπιβάτης χωρίς να έχεις το χέρι του συνοδηγού πάνω
σου.

15ος: Με λουλούδια κολακεύεις.

16ος: Σκέφτεσαι το sex μέχρι και 90% της ημέρας.

17ος: Η μαλακία είναι επιλογή.

18ος: Βγάζεις το πουκάμισό σου όταν κάνει ζέστη.

19ος: Οι μηχανικοί αυτοκινήτων σού λένε την αλήθεια.

20ός: Δεν χρειάζεται να θυμάσαι τις γιορτές του καθενός.

21ος: Εχεις ένα ύφος, όλη τη μέρα.

22ος: Ολες οι μέρες του μήνα είναι ίδιες.

23ος: Μπορείς να καθήσεις με τα σκέλια ανοιχτά.

24ος: Εχεις την ίδια δουλειά με μια γυναίκα, αλλά παίρνεις πιο πολλά λεφτά.

25ος: Το remote control είναι αποκλειστικά δικό σου.

26ος: Δεν χρειάζεται να πεις ότι πας για φρεσκάρισμα όταν θέλεις τουαλέτα.

27ος: Αγοράζεις προφυλακτικά χωρίς ο πωλητής να σε φαντάζεται γυμνό.

28ος: Μια μέρα θα είσαι πορνόγερος.

29ος: Τα τηλεφωνήματά σου διαρκούν μόνο 1-2 λεπτά.

30ός: Δεν χρειάζεται να έχεις τη σωστή διάθεση για να κάνεις sex.

31ος: Τα έργα πορνό είναι σχεδιασμένα με βάση το δικό σου μυαλό.

32ος: Τα καινούργια παπούτσια που πήρες δεν πληγώνουν τα πόδια σου...

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 17, 2008 2:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Αξεκόλλητο Μέλος
Αξεκόλλητο Μέλος
Άβαταρ μέλους

ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ

-Γυναικείες Ορμόνες!!!!
---Χοντοσεντερόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη, χάρη στην οποία μια γυναίκα, που μπορεί να μην ξέρει να πάει ούτε από την Ομόνοια στο Σύνταγμα, εντοπίζει με κλειστά μάτια όλα τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Hondos Center σε ακτίνα 150 ναυτικών μιλίων.
------Φερτηκαρταρεκαργιόλη
Ορμόνη, που εκκρίνεται ιδιαίτερα κάθε Σάββατο πρωί, και διεγείρει την γυναίκα έτσι ώστε να αποσπάσει την πιστωτική κάρτα του άντρα, αφού η δική της έχει καταστραφεί από την χοντοσεντερόνη.
-----Ευρωχλωρίνη
Με την έκκριση αυτής της ορμόνης η γυναίκα αφήνει την πιστωτική κάρτα και στρέφεται στα μετρητά του άντρα, τα οποία και 'καθαρίζει' σε χρόνο ρεκόρ. Εφόσον συνδυαστεί με τις δύο προηγούμενες, ασ'τα να πάνε.
------Τηλεφωνίνη
Ορμόνη, που δίνει στη γυναίκα την ικανότητα να μπορεί να μιλά στο τηλέφωνο για πολλές ώρες χωρίς να χρειάζεται τροφή και νερό. Εκκρίνεται καθημερινά σε σταθερή ποσότητα, αλλά παρατηρείται υπερέκκριση όταν η φερτηκάρταρεκαριόλη και η ευρωχλωρίνη δεν έχουν αποτέλεσμα.
-----Νυφουλίνη
Πρόκειται για ορμόνη της οποίας η έκκριση αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και η οποία δημιουργεί στη γυναίκα την ακατανίκητη ανάγκη να ντυθεί νυφούλα. Εξαιρετικά επικίνδυνη για τους άντρες, αφού μπορεί να τους οδηγήσει ακόμη και στον αιφνίδιο γάμο.
-------Πονοκεφαλίνη
Πρόκειται για ορμόνη που εκκρίνεται κυρίως όταν η γυναίκα βρίσκεται σε ύπτια θέση (=ξαπλωμένη). Εδώ πρέπει να επισημάνουμε ότι αυτή η ορμόνη δεν προκαλεί πονοκέφαλο στην γυναίκα αλλά οίδημα (=πρήξιμο) στα γεννητικά όργανα των ανδρών. Η γυναίκα επικαλείται δήθεν πονοκέφαλο για να αποφύγει άλλες δραστηριότητες. Πιστεύεται ότι συσχετίζεται με τη νυφουλίνη στις μικρές και την φερτηκάρταρεκαργιόλη στις μεγαλύτερες ηλικίες. Πάντοτε όμως συνδυάζεται με την μουρμουρόνη.
-----Μουρμουρόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη, αφού εκκρίνεται από όλες τις γυναίκες και σε όλες τις ηλικίες. Διακρίνεται στη γενικομουρμουρόνη (η γυναίκα μουρμουρίζει γενικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας) και στη κρεβατομουρμουρόνη (εκκρίνεται πριν τον ύπνο και προκαλεί βασανιστική κρεβατομουρμούρα). Σε συνδυασμό με την τηλεφωνίνη προκαλεί μουρμούρα από τηλεφώνου (γνωστή και ως τηλεγκρίνια). Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι αν βρεθεί τρόπος περιορισμού της μουρμουρόνης, ο μέσος όρος ζωής των ανδρών θα αυξηθεί άμεσα κατά 15-20 χρόνια.
Αντρικές Ορμόνες!!!!!!!
---------Βοδινόλη
Τυπική αντρική ορμόνη. Εκκρίνεται μονίμως και έχει ως αποτέλεσμα ο άντρας να τρώει σαν βόδι ανεξάρτητα αν βρίσκεται σπίτι του, σε ταβέρνα ή στο Vardis και με γυναικεία συντροφιά.
Παρότι τα βόδια είναι χορτοφάγα, η βοδινόλη ανοίγει την όρεξη για κάθε είδους ψητά, για ψαρομεζέδες, για σάλτσες και λαδομπούκια.
Δεν έχει επιπτώσεις στις πράσινες σαλάτες και στα ραδίκια.
---------Μπεκρουλίνη (ή κουνουπιδόλη ή χωματόλη ή αυγουλίνη ή λιωματίνη ή κοκκαλίνη)
Ορμόνη που εκκρίνεται οποαδήποτε ώρα του 24ώρου, αρκεί να υπάρχει η σωστή παρέα. Δημιουργεί τάση προς το μπεκρούλιασμα και συνήθως ακολουθεί χρονικά την βοδινόλη. Συχνές επιπτώσεις είναι ο ύπνος με ρούχα, παπούτσια και ανοιχτά τα φώτα, σπάσιμο καθρέφτη με το κεφάλι κλπ.
Αν συνδυαστεί με ατυχία, μπορεί να οδηγήσει σε ξύπνημα δίπλα σε γκόμενα-κουασιμόδο.
Η ακατάσχετη έκκριση της μπεκρουλίνης οδηγεί τον άντρα σε σίγουρη καραγκιοζοποίηση.
-------Ποδοσφαιρίνη
Πανίσχυρη αντρική ορμόνη. Εκκρίνεται τα βράδια του Champions League, Mundial καθώς και τις Κυριακές. Συνηθισμένο αποτέλεσμα είναι η απώλεια συνείδησης και η πλήρης αδιαφορία για οτιδήποτε συμβαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.
Συνοδεύεται από εκφράσεις όπως 'γκ.... οοόχι ρε πο*στη', 'πουτ*να μπάλα', 'πουλημένο κοράκι', 'πάρτε το γκολάκι και μόκο', 'γ@!#2 τον άξονα της Γης' κ.ά.
Στις γυναίκες προκαλεί αντίστοιχη αύξηση της μουρμουρόνης.
-------Διπλανόλη
Αυτή η ορμόνη εκκρίνεται σε όλους τους άντρες και πιο πολύ σε αυτούς με μόνιμη σχέση.
Έχει ως αποτέλεσμα να γουστάρει περισσότερο κάποια άλλη γυναίκα από αυτή που έχει, όπως εκείνη στο διπλανό γραφείο, στο διπλανό διαμέρισμα, στην διπλανή ομπρέλα της παραλίας, στο διπλανό αμάξι στο δρόμο, την κολλητή της φίλης του ή την αδελφή της κλπ. Αυτό συμβαίνει ακόμη και αν η δική του είναι αντικειμενικά πιο ωραία από τις άλλες. Δεν υπάρχει τρόπος καταστολής αυτής της ορμόνης.
------Μο*νοδουλίνη
Πρόκειται για ορμόνη που υπάρχει σε πολλούς άντρες και επιφέρει την πλήρη και άνευ όρων υποδούλωσή του σε κάποια γυναίκα. Η δράση της είναι ύπουλη γιατί ποτέ ο ασθενής δεν έχει επίγνωση της καταστάσεώς του αντίθετα πιστεύει ότι ελέγχει πλήρως τη γυναίκα.
Τυπικές ενδείξεις είναι η απομάκρυνση από παλιούς φίλους, η αποχή από αγαπημένες συνήθειες και δραστηριότητες, καθώς και άλλες πιο περίπλοκες.
Η ύπαρξη της μο*νοδουλίνης μπορεί να γίνει αντιληπτή μόνο με την βοήθεια τρίτων, κυρίως φίλων αλλά σπάνια αντιμετωπίζεται.
-------Καληνυχτίνη
Πρόκειται για ειδική περίπτωση ορμόνης που συναντάται σε ορισμένους άντρες.
Συνέπεια αυτής είναι ο άντρας να γυροφέρνει κάποια γυναίκα αλλά ποτέ να μην προχωράει παραπάνω.
Αρκείται στο να τη συνοδεύει έξω και να την γυρνάει το βράδυ σπίτι, γι'αυτό και λέγεται 'καληνύχτας'.
Κάποια στιγμή η καληνυχτίνη αντικαθίσταται από τη μουνοδουλίνη.
------Μπακουρόλη
Άλλη εξειδικευμένη ορμόνη. Χτυπά ορισμένους άντρες και έχει ως αποτέλεσμα να βλέπουν 'πεϊνιρλί' μόνο στα everest , στο filmnet και στο sirocco.
Συνήθως οι ασθενείς αυτοί πάνε πολλοί μαζί, τουλάχιστον τρεις, και το καλό τους χέρι είναι πολύ πιο δυνατό από το άλλο.
Το τέλος της μπακουρόλης έρχεται χάρη στη νυμφουλίνη. ---- Φιγουρατζίνη
Πρόκειται για συνηθισμένη ορμόνη, η επίδραση της οποίας εχει ως αποτέλεσμα ο άντρας θύμα να επιδεικνύει ό,τι νομίζει πως ζηλεύουν οι άλλοι σε αυτόν.
Συγκεκριμένα: Αν πρόκειται για την ωραία φίλη του: Πάει στο κλαμπ, γυρνάει το κεφάλι του σαν περισκόπιο και κοιτάζει να δει αν την κοιτάζουν. Τότε καμαρώνει σαν γύφτικο σκεπάρνι, κάνει high five με τον 'κολλητό' μπάρμαν με την αλογοουρά και παραγγέλνει.
Αν πρόκειται για αυτοκίνητο: Του βάζει φιμέ ζελατίνα στα τζάμια, μαύρα πίσω φώτα, ψεύτικη extra εξάτμιση, τιμόνι momo, δικτυωτά προσκέφαλα, stereo με subwoofer, πετσετάκι Dewars στο ταμπλό κλπ. Μετά παίρνει σβάρνα τις καφετέριες από το Μικρολίμανο μέχρι τη Νέα Ερυθραία παίζοντας με 120db σκυλοπόπ, κλαψομούνικα ζεϊμπέκικα και όλα τα σουξέ του Village 88.
Εδώ πρέπει να τονίσουμε το παράδοξο ότι η φιγουρατζίνη ενισχύει και αποδυναμώνει συγχρόνως την θεωρία του Δαρβίνου.
Την ενισχύει γιατί οι φιγουρατζήδες αποτελούν τον χαμένο εξελικτικό κρίκο ανάμεσα στον πίθηκο και στον άνθρωπο.

ΜΗ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟ,ΧΑΣΕ ΤΟ ΒΟΡΡΑ ΤΟ ΝΟΤΟ,

ΑΝ ΤΗ ΓΥΜΝΙΑ ΣΟΥ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙΣ

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυναίκα!!!!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Απρ 05, 2010 12:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 13, 2010 4:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Σταθερό Μέλος
Σταθερό Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

:lol: :lol: :lol:

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 2:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 15, 2010 3:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Οι τηλεφωνικές συνομιλίες διαρκούν περίπου 30 δευτερόλεπτα.
Οι σκηνές με "γυμνό" στις ταινίες είναι πάντα γυναικείες.
Γνωρίζεις πως δουλεύει το αυτοκίνητο.
Οι πενθήμερες διακοπές χρειάζονται μια βαλίτσα μόνο.
Το ποδόσφαιρο την Κυριακή.
Η ουρά για να πας σε τουαλέτες είναι κατά 80% μικρότερες.
Ανοίγεις τα βαζάκια από μόνος σου.
Οι φίλοι σου δεν σε "σπάνε" άμα βάλεις κιλά.
Τα οπίσθια σου δεν είναι ποτέ λόγος για μια συνέντευξη.
Όλοι οι οργασμοί σου είναι αληθινοί.
Η κοιλιά από το ποτό δεν σε κάνει λιγότερο όμορφο.
Δεν σε ενδιαφέρει εάν στις τουαλέτες δεν υπάρχει κάθισμα.
Δεν χρειάζεται να κουβαλάς μια τσάντα γεμάτη άχρηστα πράγματα.
Πας στο μπάνιο μόνος σου.
Το επίθετο σου μένει πάντα το ίδιο.
Στα εστιατόρια τρως όλο το φαγητό.
Μπορείς να κάνεις μπάνιο και να ετοιμαστείς σε 10 λεπτά.
Όσο σεξ και να κάνεις δεν χάνεις την υπόληψη σου.
Δεν χρειάζεται να ξυρίζεσαι από τον λαιμό και κάτω.
Εάν στα 34 είσαι ακόμα "single" κανείς δεν το κάνει θέμα.
Όλα στο πρόσωπο σου παραμένουν στο φυσικό τους χρώμα.
Η σοκολάτα είναι απλά "ένα τσίμπημα", όχι το επιδόρπιο σου.
Μπορείς κάποτε να γίνεις πρόεδρος της Δημοκρατίας (ή πρωθυπουργός).
Μπορείς να φορέσεις μια άσπρη φανέλα σε ένα ενυδρείο.
3 ζευγάρια παπούτσια είναι αρκετά.
Τα προκαταρκτικά είναι "optional".
Δεν χρειάζεται να τακτοποιείς το διαμέρισμα κάθε φορά που έρχεται ένας υδραυλικός.
Στο συνεργείο σου λένε πάντα την αλήθεια.
Δεν σε ενδιαφέρει εάν κανείς δεν πρόσεξε το καινούριο σου κούρεμα.
Μπορείς να παρακολουθήσεις τηλεόραση σε απόλυτη ησυχία με έναν φίλο
χωρίς να σκέφτεσαι:"Είναι νευριασμένος μαζί μου";
Γνωρίζεις τουλάχιστον 10 τρόπους για να ανοίξεις μια μπύρα.
Όταν κάθεσαι δεν χρειάζεται να θυμάσαι τι φοράς για να βάλεις ανάλογα τα πόδια σου.
Άσπρα μαλλιά ίσον μεγαλύτερη γοητεία.
Κανείς δεν χαζεύει το στήθος σου ενώ σου μιλά.
Μπορείς να αγοράσεις προφυλακτικά χωρίς ο υπάλληλος να σε φανταστεί γυμνό.
Σε ένα πάρτι εάν κάποιος άλλος ντυθεί με τα ίδια ρούχα μπορεί να γίνει φίλος σου.
Τα παπούτσια σου ποτέ δεν σε πληγώνουν και δεν χρειάζονται άλλαγμα.
Δεν είναι απαραίτητο να θυμάσαι όλα τα γενέθλια των άλλων.

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευ Σεπ 20, 2010 6:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Get a life Μέλος
Get a life Μέλος
Άβαταρ μέλους

Μια και μιλάμε για γυναίκα:

Εύα

[το όνομά της σημαίνει "χορηγός ζωής" ή "ζωή"]

Εβραϊκά:"Χαββά"

Όνομα που δόθηκε στην πρώτη γυναίκα από τον σύζυγό της Αδάμ μετά την πτώση, γιατί "ήταν η μητέρα πάντων των ζώντων" (Γένεση 3:20). Πλάστηκε από την πλευρά του Αδάμ την οποία πήρε ο Θεός όταν αυτός κοιμόταν (Γένεση 2:21). Γι αυτό και ονομάστηκε "ανδρίς", ότι δηλ. από τον άνδρα πάρθηκε (η μετάφραση των Εβδομήκοντα αναφέρει "γυνή") - διάβασε υποσημείωση [1]. Ο τρόπος με τον οποίο πλάστηκε η Εύα μας βοηθάει να κατανοήσουμε τη σχέση και την ιερότητα του γάμου, σχέση η οποία υπερβαίνει και αυτή που υπάρχει μεταξύ γονέων και παιδιών (Γένεση 2:24).

η Εύα ήταν...

- η πρώτη γυναίκα

- η πρώτη σύζυγος

- η πρώτη μητέρα

- η πρώτη αμαρτωλή

Κατά το τρίτο κεφάλαιο του βιβλίου της Γένεσης, η Εύα παραπλανήθηκε από το φίδι, το οποίο την έπεισε να φάει από τον καρπό του δέντρου που βρισκόταν στη μέση του παραδείσου, παρά την απαγόρευση του Θεού. Έπεισε μάλιστα να κάνει το ίδιο και ο Αδάμ. Για την παρακοή της ο Θεός την τιμώρησε λέγοντας ότι "...θα γεννάς με πόνους τα παιδιά σου" (Γένεση 3:16), αν και προηγουμένως την παρηγόρησε λέγοντας ότι "το σπέρμα της γυναίκας θα συντρίψει το κεφάλι του φιδιού" (Γένεση 3:15).

Ο Αδάμ και η Εύα απέκτησαν γιους, τον Κάιν (Γένεση 4:1) και τον ’βελ (Γένεση 4:2), μετά το φόνο του οποίου και σε ηλικία 130 ετών απέκτησαν το Σηθ (Γένεση 5:3), καθώς επίσης και άλλους γιους και κόρες.

[1] Στα εβραϊκά η λέξη "γυναίκα" παράγεται ετυμολογικά από τη λέξη "άνδρας", όπως στα αρχαία ελληνικά η λέξη "ανδρίς" από τη λέξη "ανήρ".

πηγή: http://www.jesuslovesyou.gr/Bible_club/Encyclopedia/People/Women/E/Eve.htm

κλείσε τα μάτια και θα μας βρεις.
Τούτο το τρένο είναι η ζωή μας,
τούτο το τρένο είμαστε εμείς.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 08, 2010 10:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Οι γυναίκες νομίζουν ότι ήδη τα ξέρουν όλα, αλλά ένα λεπτό... Μαθήματα είναι τώρα διαθέσιμα και για τις γυναίκες στα ακόλουθα θέματα:
1. Σιωπή, Το Τελικό Σύνορο: Εκεί που Καμία Γυναίκα Δεν Έχει Ξαναπάει
2. Η ανεξερεύνητη Πλευρά των Τραπεζικών Συναλλαγών: Καταθέσεις
3... Πάρτυ: Χωρίς Καινούρια Ρούχα
4. Διαχείριση Ανδρών: Οι μικροκαυγάδες μπορούν να περιμένουν για μετά το τέλος του αγώνα.
5. Τουαλέτα Ι: Και οι άνδρες χρειάζονται χώρο στην τουαλέτα
6. Τουαλέτα ΙΙ: Το ξυραφάκι του είναι δικό του
7. Επικοινωνία Ι: Δάκρυα - Το τελευταίο καταφύγιο, όχι το πρώτο
8. Επικοινωνία ΙΙ: Σκέψη πριν την ομιλία
9. Επικοινωνία ΙΙΙ: Πώς να παίρνεις αυτό που θέλεις χωρίς γκρίνια
10. Ασφαλής οδήγηση: Ένα προσόν που ΜΠΟΡΕΙΣ να αποκτήσεις
11. Τηλέφωνο: Πώς να το κλείσεις
12. Εισαγωγή στο παρκάρισμα
13. Παρκάρισμα για προχωρημένες: Με την όπισθεν
14. Μαγειρική Ι: Αγοράζω πατάτες, αυγά και λάδι
15. Μαγειρική ΙΙ: Πώς να μην επιβά λλεις τη δίαιτά σου στους άλλους ανθρώπους
16. Κοπλιμέντα: Να τα δέχεσαι με ευγένεια
17. Χορός: Γιατί στους άντρες δεν αρέσει
18. Κλασική Υπόδυση: Να φοράς παπούτσια που ήδη έχεις
19. Σκόνη στο σπίτι: Μια άκακη φυσική ουσία που μόνο οι γυναίκες προσέχουν
20. Ενοποίηση της μπουγάδας: Πώς να τα πλένεις όλα μαζί
21. Λάδι και Βενζίνη: Το αυτοκίνητό σου χρειάζεται και τα δύο

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 22, 2011 5:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Καμένο Μέλος
Καμένο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Γυναίκες Οδηγοί (Αστείες Φωτογραφίες)

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 27 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη 1 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: